Blog

13 listopada 2020

Jak osiągnąć przytulny klimat pomieszczeń za pomocą detali

Jak osiągnąć przytulny klimat pomieszczeń za pomocą detali

Zbliża się zima, a to ta pora roku, gdy wyjątkowo dużo czasu spędzamy w domu. Pogoda nie zachęca do spacerów, zmierzch zapad zbyt szybko, a i sytuacja, w której się znaleźliśmy, sprawia, że to w naszych mieszkaniach zapewne spędzimy większość najbliższych miesięcy. Zadbajmy, aby nasz dom stał się klimatyczną twierdzą i stwórzmy najprzytulniejsze miejsce na ziemi.

Ciepłe światło

Każda aranżacja zyskuje w dobrym oświetleniu. W pokoju przydają się przynajmniej trzy źródła światła, po to, aby każdy kącik był klimatyczny. Podstawą do budowania nastroju pełnego uroku są jednak świece. Ich pełgające światło, drgający płomień uspokajają i sprzyjają relaksowi. Do stworzenia nastroju pełnego ciepłego klimatu warto wykorzystać latarenki wykonane z drewniana lub metalu, stylowe, ażurowe, najlepiej w kilku wielkościach. Zimą stworzą nastrój, a latem wyniesiemy je na taras lub balkon, aby doświetlić dodatkowy salon. W naszym domu nie może także zabraknąć świeczników, które warto rozstawić na stołach i konsolach.

Domowy ogród

Zimą tęsknimy za naturą, bo ta, którą o tej porze roku widzimy za oknem, jest raczej wroga. Warto zadbać o kwiaty w naszym domu i stworzyć kącik z przytulną dżunglą czy fragmentem lasu. Wiele gatunków nie tylko oczyszcza powietrze i dostarcza nam tlenu, ale też dodatkowo je nawilża i odtruwa. Patrzenie na zieleń sprzyja relaksowi, ale też pomaga nam zadbać o nasze zdrowie. Aloesy zwyczajne, bluszcze pospolite, paprotki, draceny, skrzydłokwiaty to mali lekarze, którzy sprawnie uzdrawiają powietrze wokół nas.

Hobby i powód do dumy

Uprawa rośli doniczkowych nie jest skomplikowana, choć istnieje grupa takich, którym potrzeba poświęcić wiele pracy, ale efekt jest spektakularny. Prowadzenie domowego miniaturowego ogrodu drzewek bonsai wymaga sporego zaangażowania i może stać się ciekawym hobby. W kompozycji w tym stylu każdy liść ma właściwy kształt, a położenie kamyczka określone znaczenie. Uprawa, podlewanie, nawożenie i formowanie wymagają serca i wiedzy, ale zerknięcie na osiągnięte efekty, za każdym razem poprawi nam nastrój.

Radosna kuchnia

Nie ma się co oszukiwać, jedzenie to ta przyjemność, która jest łatwo dostępna i którą możemy sobie sprawiać stosunkowo często. Zadbajmy tylko o to, aby nasze dania były zdrowe i pełne aromatu. Zwłaszcza że nie ma nic prostszego, potrzebne nam tylko zioła. Domowy ziołownik świetnie sprawdza się zimą, gdy dostęp do roślin w ogrodzie jest utrudniony, a dobranie ciekawych osłonek i właściwej grupy roślin sprawi, że nasza kuchnia będzie pachnąca i pyszna.

Zabawne figurki

Zimowe dekoracje zwykle kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia, w których czasie, głównie za ich sprawą, nasz dom staje się wyjątkowo przytulny. W oknach zawieszamy bombki czy sznury lampek, doniczki z kwiatami ozdabiamy dodatkowymi gałązkami sztucznych ostrokrzewów czy gwiazd betlejemskich, a na parapetach i szafach ustawiamy aniołki, mikołajki i renifery. Nie ma powodu, aby z nich rezygnować po świętach. Pozostawmy zabawne figurki i dekoracje w oknach, a mieszkanie będzie bardziej radosne.

Blog

Jak osiągnąć przytulny klimat pomieszczeń za pomocą detali

Zbliża się zima, a to ta pora roku, gdy wyjątkowo dużo czasu spędzamy w domu. Pogoda nie zachęca do spacerów, […]

Czytaj dalej »

Blog

Rośliny idealne na Bożonarodzeniowe dekoracje

Mało słońca, chłód, a nawet mróz i śnieg. sprawiają że nasz ogród traci nieco na urodzie w czasie zimy. Szczęśliwie […]

Czytaj dalej »

Blog

Jakie warzywa zasiać jesienią?

Tak się jakoś składa, że prawdziwi ogrodnicy i wielbiciele prac na swojej działce rzadko odpoczywają na leżaku, podziwiając efekty swoich […]

Czytaj dalej »

Blog

Stwórz własne wiązanki na cmentarz – poradnik

Zdobienie grobów naszych bliskich to piękna tradycja, poświadczająca pamięć, podtrzymująca więzi rodzinne i kultywowanie pamięci przodków. O grobach pamiętamy przez […]

Czytaj dalej »

Blog

Jak wybrać odpowiedni znicz na grób?

Znicze na grobach naszych bliskich zapalamy przez cały rok, ale prawdziwa łuna wyrasta nad cmentarzami w dniu Wszystkich Świętych i […]

Czytaj dalej »

Blog

Jakie kwiaty nadają się na cmentarz?

Początek listopada każdemu z nas kojarzy się z obchodami dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. To istotne uroczystości w życiu kościoła […]

Czytaj dalej »