Nowości
Blog
5 roślin wczesnowiosennych i ich symbolika
Niewiele osób wie, że kwiaty mają swoją symbolikę. Za ich pośrednictwem możemy wyrazić drugiej osobie swoje uczucia, a nawet poinformować ją o naszych zamiarach. O ile […]
Niewiele osób wie, że kwiaty mają swoją symbolikę. Za ich pośrednictwem możemy wyrazić drugiej osobie swoje uczucia, a nawet poinformować ją o naszych zamiarach. O ile moc czerwonej róży oznaczającej płomienną miłość jest powszechnie znana, o tyle przesłania, jakie niosą kwiaty wczesnowiosenne, pozostają niewiadomą. Poznaj ich symbolikę i wykorzystaj pierwsze oznaki wiosny do skomponowania wyjątkowego bukietu.
Bazie wierzbowe – symbol zdrowia, urody i siły
Wierzbowe bazie w kulturze chrześcijańskiej traktowane są jako symbol świąt wielkanocnych. Ich motyw często pojawia się na okazjonalnych kartkach pocztowych, wysyłanych do bliskich z życzeniami. Trudno wyobrazić bez nich również wielkanocną palmę. Bazie to również wczesnowiosenny symbol zdrowia, urody i sił witalnych. Zrobiony z nich bukiet będzie dobrym podarunkiem dla kogoś, kto wraca do zdrowia po ciężkiej chorobie. Wierzbowe bazie są też dobrym wyrażeniem życzeń pomyślności na nowej drodze życia.
Przebiśnieg – deklaracja wierności
Pierwsze kwiaty wiosenne często porównywane są do pierwszej miłości. Są niczym obietnica i znak, że dopiero poznajemy płomienne uczucie – ktoś kocha po raz pierwszy w życiu i po raz pierwszy jest kochanym. Ze strony dziewczyny przebiśniegi można odbierać jako deklarację o wierności i zapewnienie, że czeka ona na wybranka swego serca. Te pierwsze kwiaty wiosenne świetnie nadają się do bukietu, który chcemy wręczyć osobie debiutującej w miłości i co do której mamy nadzieję, że uczucie rozwinie się w kierunku szczęścia, a zakochani unikną rozczarowania.
Śnieżyca – wczesnowiosenny kwiat na szczęście
Z przebiśniegiem często mylona jest rosnąca bujnie na południu Polski śnieżyca. Jako jedna z pierwszych wczesnowiosennych kwiatów odważnie wychyla się spod śniegu i dumnie rozświetla swoją bielą zacienione zagajniki. W wielu domach towarzyszy wielkanocnym jajkom i często jest jednym z bohaterów świątecznych pocztówek. Bukiet skomponowany ze śnieżyc możesz wręczyć komuś zamiast wielkanocnej kartki z życzeniami. To doskonały sposób na pokazanie, że zależy Ci na szczęściu tej osoby i łączy Was prawdziwe uczucie.
Koniczyna – symbol siły i życia
Nielubiana przez skrupulatnych ogrodników pieczołowicie pielęgnujących swoje trawniki koniczyna kojarzona jest głównie jako symbol szczęścia. Zwłaszcza gałązki zwieńczone czterema liskami. Przez wielu uznawana jest za chwast, ponieważ rozrasta się bardzo intensywnie i w krótkim czasie jedna kępka zamienia się w dorodny łan. To właśnie dlatego koniczyna symbolizuje siłę i życie. Ofiarowana przed egzaminem wróży zdanie go śpiewająco.
Niezapominajka – ku pamięci
Niezapominajka, jak sama jej nazwa wskazuje, to kwiat wręczany z jasnym przesłaniem – nie zapomnij o mnie. Są idealnym składnikiem niewinnego bukietu, którym chcesz wyrazić życzliwe uczucia skierowane ku drugiej osobie. Przyjacielowi powie, że o nim pamiętamy i życzymy szczęścia. Niezapominajki są wierne miejscu, w którym zostały zasiane. Takie też przesłanie zaniosą osobie, której zostaną wręczone.